5 uzávěrů odolných vůči vibracím - volba je na vás!

Vibrace a rázové zatížení se u součástek do vozidel a rotujících strojů opakovaně testují. Volba příslušenství, odolného vůči vibracím, prodlužuje životnost a zvyšuje kvalitu.

Níže Vám předtsvíme 5 různých uzávěrů odolných vůči vibracím:

1. Dálkově ovladatelné uzávěry s gumovým dorazem
Tvarový čep drží gumový doraz v dálkově ovládaném uzávěru. Tato konstrukce uzávěru zabraňuje vibracím, snížuje hluk a nárazy jsou absorbovány. Uzávěr je vestavěný, celá vnější část konstrukce i příslušenství je skryto. Provoz je zajištěn dálkovým ovládáním s bowdenovými kabely a blokovací tyčí.

2. Upínací uzávěry
Při uzavírání dochází k napětí, spojované části jsou taženy k sobě, dochází k mimořádně silnému spojení např. poklopů a panelů. Tato funkce zajišťuje absorbci vibrací a nárazů.


3. Otočné západkové uzávěry s kompresí
Tyto uzávěry mají konstantní přednastavitelný přítlak. V důsledku toho odolávají vibracím, které mohou být způsobeny konstrukcí. Tyto uzávěry se používají např. v generátorech, traktorech a strojích potravinářského průmyslu.

4. Čtvrtotáčkové rychlouzávěry
Rychloupínací uzávěry jsou vhodné pro servisní poklopy, které je třeba otvírat rychle a bez potřeby nářadí. Uzávěr je vhodný pro opakované použití. Pro své pružné vlastnosti je mimořádně odolný vůči vibracím. Různé druhy materiálů a tvarů hlav, dělá tento rychlouzávěr ještě univerzálnější. Naše čtvrtotáčkové rychlouzávěry splňují požadavky nové evropské směrnice o strojních zařízení k instalaci krytů.

5. Pákové uzávěry
Páka tohoto uzávěru zajišťuje, že dveře nebo poklopy jsou pod napětím uzavřeny. Aplikace je odolná vůči vibracím, i pokud bylo použito těsnění. Zcela zapuštěná zástavba je aerodynamicky vhodná pro použití do speciálních vozidel, jako jsou sanitky, požární vozy a přívěsy.

Kliknutím na jednotlivé uzávěry níže, dostanete ještě více informací o produktu, také videa a CAD-soubory jsou k dispozici: