Spojení pomocí trhacích nýtů nahrazují svařované spoje rámu balícícího stroje od firmy Henkovac

Trhací nýty nahrazují svařované spojení v konstrukci rámu stroje ve vakuovém balicím stroji od firmy Henkovac. S více než 50 lety zkušeností je firma Henkovac jedním z největších a nejvýznamnějších výrobců balicích strojů na světě. Vzhledem k tomu, že Henkovac namísto svařování využil pro spojení rámu svého stroje trhací nýty, snížil celkový výrobní čas ze 6 hodin na 20 minut. Díky tomu pak dosáhl snížení výrobních nákladů o 40% na jeden rám.

Dříve byl rám balicího stroje spojem pomocí svářování konstrukce z nerezových trubek. Tento proces vyžadoval velké dovednosti, byl velmi časově náročný a často vedl k vzniku výrobních vad. S cílem snížit dobu dodávek a zvýšit kvalitu rámu, hledala firma Henkovac alternativní řešení. Spolu s skupinou Onkenhout zahájil Henkovac projekt re-designu, kde rám spojují trhacími nýty M-Lok. Velkou výhodou trhacích nýtů M-Lok je jeho schopnost vyplnit otvor. Jde o rychlé spojení částí rámu i pokud montážní otvory nejsou zcela přesné. Díky schopnosti vyplnit otvor je spojení pomocí trhacích nýtů M-Lok extrémně silné a těsné. Nahradením svařování nýtováním se pracovní podmínky výrazně zlepšily. Dokončovací práce jako je broušení a vyrovnání, již není nutné. Celkový výrobní čas jednoho rámu byl snížen z 6 hodin na cca 20 minut. To vedlo k úsporám nákladů až o 40% na jeden rám.

V následujícím videu můžete vidět, proč Henkovac změnil svůj výrobní proces a použil ke spojení trhací nýty M-Lok >>

trhací nýt M-Lok trhací nýt M-Lok https://i.vimeocdn.com/video/669321817_100x75?r=pad PT2M6S 2017-11-27 https://www.heyman.cz/trhaci-nyty-a-tvarove-cepy/trhaci-nyty-multigrip-vyplni-otvor-vysoke-zateze.html Výhody nýtování versus svařování -Výrazné zlepšení pracovních podmínek (bez svařovacích dýmů, bez nečistot vznikajících při svařování, bez hluku) -Díky radiálnímu roztažení tělesa nýtů M-Lok je konstrukce velmi pevná -Kratší výrobní doba, díky níž se můžeme rychleji přizpůsobit poptávce na trhu (Lean Manufacturing) -Výrobní doba rámu se zkrátila ze 6 hodin na cca 20 minut -Výsledkem je úspora 40% finančních nákladů No Heyman Manufacturing Sro 2021 Heyman Manufacturing Sro nýtování,nýty,slepý nýt,nýt,trhací nýt

 Výhody nýtování versus svařování

  • Výrazné zlepšení pracovních podmínek (bez svařovacích dýmů, bez nečistot vznikajících při svařování, bez hluku)
  • Díky radiálnímu roztažení tělesa nýtů M-Lok je konstrukce velmi pevná
  • Kratší výrobní doba, díky níž se můžeme rychleji přizpůsobit poptávce na trhu (Lean Manufacturing)
  • Výrobní doba rámu se zkrátila ze 6 hodin na cca 20 minut
  • Výsledkem je úspora 40% finančních nákladů

Kliknutím na následující trhací nýty máte možnost získáte CAD soubory, vzorky a podrobné informace o produktu.