Jaké jsou nejsilnější uzávěry?

Některé výrobky musí v praxi odolávat těžkým podmínkám, proto Vám chceme pomoci se správnou volbou uzávěrů.

V aplikacích, kde hraje roli hrubá síla, by se měl použít robustní a silný uzávěr. Produkt musí být dostatečně silný a robustní, aby zvládl těžká břemena a aby v těchto situacích nadále řádně fungoval. To vyžaduje nejsilnější uzávěry:

Spojovací uzávěr (R5)
Toto je nejsilnější uzávěr z našeho sortimentu. Průměrné mezní zatížení ve smyku na tomto uzávěru je 76.920 N (7.692 kg) a konečné zatížení v tahu je 15.300 N (1.530 kg). Díky těmto vlastnostem je uzávěr vhodný pro spojení / uzavření těžkých panelů, jako jsou mobilní kancelářské zástěny nebo pódiové panely. Díky skryté montáži lze uzávěr namontovat neviditelně. Ovládání spojovacího uzávěru pomocí imbusového klíče je velmi snadné.

Pro podrobné informace o produktu a CAD soubory klikněte zde >>

Dálkově ovládaný uzávěr (R4-30)Dálkově ovládané uzávěry jsou ze své podstaty ideální pro spolehlivé zavírání náročných a těžkých aplikací. Uzavírací mechanismus umožňuje, aby provozní síla byla i přes vysoké zatížení minimální. Kromě maximálního zatížení 14.230 N (1.423 kg) je dálkově ovládaný uzávěr R4-30 certifikován pro FMVSS 206. Díky této certifikaci je uzávěr vhodný pro použití ve dveřích vozidla, kterými jsou přepravováni lidé.

Pro podrobné informace o produktu a CAD soubory klikněte zde >>

Nastavitelný upínací uzávěr (A1)
Upínací hák uzávěr typu A1 uchopí panel a přitáhne jej k sobě. Uzávěr je vhodný pro aplikace u kterých uzávěr a protikus neleží v jedné rovině. U uzávěru A1 může být předpětí velmi vysoké. Maximální statické zatížení pro tento uzávěr je 6.350 N (635 kg). Díky přítlačnému efektu je velmi vhodný pro vtlačování těžkých dveří nebo panelů do těsnění.

Pro podrobné informace o produktu a CAD soubory klikněte zde >>

Pákový uzávěr pro hermetické uzavření (A7)
Robustní pákový zámek (A7) s přítlakem je vhodný pro vtlačování velkých těžkých dveří do těsnění. Uzávěr dosahuje průměrnou upínací sílu 134 kg. Kromě toho uzávěr také zajišťuje, že dveře po vyjmutí z těsnění lze snadno otevřít pomocí páky. To je zvláště užitečné ve vzduchotěsných aplikacích, jako jsou chladírny a další hermeticky uzavřené prostory. Uzávěr je velmi vhodný pro těžké aplikace a má průměrné konečné zatížení 4.450 N (445 kg).

Pro podrobné informace o produktu a CAD soubory klikněte zde >>

Potřebujete technické poradenství?

Všichni naši odborníci mají technické vzdělání. Rádi vám pomohou, pokud máte nějaké dotazy nebo požadujete nezávaznou technickou radu.

Heyman Kontakt

Služby zákazníkům

+420 533 555 200

info@heyman.cz