Pákové uzávěry: velká upínací síla při snadném ovládání

Páka je mechanismus, který převádí malou sílu v kombinaci s velkým pohybem na malý pohyb s velkou silou.

Hermetické uzavření bez námahy

Pákové uzávěry jsou vhodné pro hermetické uzavření, odolné vůči vodě a prachu, ovladatelené téměř bez námahy, tj. s kvalitním pákovým uzávěrem se snadno manipuluje, přitom i tak disponuje velkou zavírací silou. Páka byla pečlivě nastavena tak, aby hermeticky uzavřela vaši aplikaci s minimálním úsilím. Pokud je páka nastavena nedbale, budete mít tuhé zavírání nebo špatné těsnění. Vsaďte tedy na kvalitu, protože dobře fungující pákový uzávěr bude mít pozitivní vliv na celkové vnímání kvality konečného produktu.

Pro přehled všech pákových uzávěrů a CAD-soubory klikněte zde >>

Pákový uzávěr pro hermetické uzavření

Pákový uzávěr pro hermetické uzavření
V integrovaném systému HVAC jsou překližky sendvičových panelů běžným stavebním materiálem. Montáž pákového uzávěru (A7) na vnější straně desky, nemá vliv na izolační vlastnosti. Pákový efekt umožňuje hermetické uzavření

Více informací k pákovému uzávěru (A7) pro hermetické uzavření naleznete zde >>

Pákový uzávěr

Plochý pákový uzávěr s kompresí
Uzávěr C5 tvoří lícující povrch s plochým panelem, a je proto zvláště vhodný pro stavbu návěsů. Díky přítlaku se mohou vstupní otvory uzavřít tak, že jsou vodotěsné a odolné vůči vibracím. Uzamykatelné provedení zajišťuje zvýšenou ochranu proti neoprávněnému vniknutí.

Více informací k pákovému uzávěru (C5) s kompresí naleznete zde >>

Pákový uzávěr se stlačnou funkcí


Pákový uzávěr se stlačnou funkcí

K rychlé výměně panelů v blízkosti kol motokáry, byl použit stlačný uzávěr, který je velmi odolný vůči vibracím. Vzhledem k tomu, že je uzávěr z “jednoho kusu”, nemohou být žádné komponenty uzávěru ztraceny. Díky integrované instalaci pákového uzávěru se stlačnou funkcí (19), je riziko zranění minimální. Uzávěr je vhodný pro zátěže do 550 N (krátkodobá zádržná síla).

Více informací k pákovému uzávěru (19) se stlačnou funkcí naleznete zde >>