Optimální ochrana elektroniky

Prostředí v okolí dojícího robota je špinavé a vlhké. Z tohoto důvodu musí být elektronika stroje chráněna stupněm krytí IP65, přesto snadno přístupná pro obsluhu a údržbu. Jak tento problém firma Lely vyřešila?

dojici-strojExtrémní okolní prostředí
Dojící robot A3 od firmy Lely byl navržen tak , aby mohly být krávy jednoduše a rychle podojeny. Tento stroj je vystaven vibracím a znečištění. Z důvodu ochrany elektroniky a ovladacího panelu musí dojít k řadnému utěsnění (stupeň krytí IP65).

Stupeň krytí IP65
u dveří dojícího robota byl použit otočný západkový uzávěr. Tento koroziodolný uzávěr z nerezové oceli zajišťuje tlak gumového těsnění dveří na rám konstrukce, čímž je dosaženo stupně krytí IP65. Proto nečistota a stříkající voda nemají žádnou šanci proniknout do vnitřní části stroje.

Jednoduché použití
Ovládání otočných západkových uzávěrů je velmi jednoduché a dostupné. Pro zvýšení bezpečnosti jsou k dispozici také uzamykatelné verze s klíčem. Montáž otočného západkového uzávěru zabere jen málo času. Dodáváme také panty s volným pohybem a mnoho madel určených pro zemědělský průmysl.

Produkty, které by Vás mohly zajímat