Nastavitelnost produktů zvyšuje použitelnost

Pokud lze produkt přizpůsobit různým uživatelům a různým situacím, stává se produkt v jistém smyslu univerzálně použitelným.

Úpravy produktu pomocí aretace, polohování, zafixování a upevnění jednotlivých dílů, lze provést několika způsoby. Níže jsou uvedeny tři praktické příklady, které ukazují, jak je použitelnost produktu zvýšena použitím těchto úprav.


1. S aretačním čepem pro nastavení pracovní výšky ovládací rukojeti elektrického tahače

Elektrický tahač se používá k snadné přepravě nemocničních lůžek, přepravních kontejnerů, nákupních vozíků nebo průmyslových vozíků. Pracovní výška ovládací rukojeti elektrického tahače musí být snadno nastavitelná pro pohodlí všech uživatelů. Pomocí aretačního čepu můžete rychle a snadno nastavit polohu ovládací rukojeti. Rukojeť lze dokonce sklopit pro kompaktní uložení zařízení.

2. Pomocí fixačního čepu s kuličkou zablokujeme zvedací svorku

S fixačním čepem je možné zvedací svorku spolehlivě zablokovat a seřídit. Fixační čep je zasunut do kulatého průchozího otvoru a zajištěn dvěma kuličkami, které jsou vytlačeny ven. Ovládací tlačítko fixačního čepu zajišťuje snadné a rychlé zasunutí a vyjmutí čepu. To je ideální například pro rychlé nastavení zvedací svorky. Podívejte se na video:

3. Díky pružné opěrce lze regulovat přívod vzduchu ve ventilační mřížce

Za účelem regulace množství vzduchu při větrání, byly v samoregulační klapce otočné ventilace použity pružné opěrky, díky kterým lze ventilaci lehce a plynule ovládat. V závislosti na požadovaném vnitřním klimatu si může uživatel nastavit polohu samoregulační klapky. Kuličku s pružinou v pružné opěrce „zacvakneme“ do různých prohlubní, což umožňuje intuitivní ovládání.

Kliknutím na jeden ze tří níže uvedených produktů se dostanetek podrobným informacím nebo k CAD souborům online ke stažení:

Potřebujete technické poradenství?

Všichni naši odborníci mají technické vzdělání. Rádi vám pomohou, pokud máte nějaké dotazy nebo požadujete nezávaznou technickou radu.

Heyman Kontakt

Služby zákazníkům

+420 533 555 200

info@heyman.cz