Inovativní elektromechanické uzavírací systémy

Bezpečné ovládání pomocí elektromechanických uzávěrů

Bezpečnost a automatizace jsou dva důležité body při konstrukci obráběcího stroje. Kde je ještě stále nutná ruční práce, hrozí nebezpečí chyb nebo úrazů. Elektromechanické uzávěry zabraňují nejen přístupu k (nebezpečným) pracovním procesům, ale slouží i jako zpětná vazba pro ovládací systém. Uzávěry oznamují stav uzavření: otevřený/zavřený, zamčený/odemčený. Celý systém je pak spolehlivý a bezpečný.

Optimální provozuschopnost díky flexibilnímu vícebodovému uzavíracímu systému

Pokuj jde o provozuschopnost je rychlý a jednoduchý přístup velice důležitým faktorem. Zvláště u velkých přístrojů jako jsou např. solária. Během údržby solária je lehátko odemknuto a úplně složeno. Několik dálkově ovládaných uzávěrů se používá k uzavření citlivých údržbových částí od vnějšího světa. Použitý zavírací systém se stará o to, aby mohlo být otevřeno více zámků s jediným ovládacím prvkem. To nabízí vyšší komfort. Ovládací prvek a uzávěry mohou být vzájemně propojeny pomocí tyčového systému. Pro ještě větší flexibilitu se používají bovdenové kabely, ty stiskem tlačítka nebo otáčením uzávěru na vnější straně solária kompletní uzavírají systém zevnitř.

Stroje řízené pomocí polohovatelného displeje

Mnoho strojů je určeno pro intuitivní ovládání. To je často realizováno pomocí displeje s dotykovou obrazovkou. Displej musí být nastavitelný v různých pozicích, aby minimalizoval odlesky světla. Rozdíl a výsledná perspektiva každého uživatele jsou tímto rovněž brány v úvahu. Použitím pantů s aretací pozic je displej uveden do správné polohy bez uzávěrů nebo svorek. Panty udržují dostatečný odpor, aby displej držel na potřebném místě.

Mohlo by Vás dále zaujmout: