VIDEO: Rychlá montáž a demontáž pomocí neztratných upevňovacích prvků

S rychlo-upevňovacími prvky ušetříte čas, námahu a to vše bez nářadí. Už žádné hledání uvolněných šroubů ve strojích. Podívejte se na naše řešení.

Mnoho spojů ve strojích a zařízeních se pravidelně uvolňuje za účelem seřízení nebo údržby. Při tomto procesu se často ztrácejí uvolněné šrouby a vruty. Kromě toho, že je to časově náročné, vede to také k nebezpečným situacím, kdy uvolněné součásti „bloudí“ ve strojích. Řešením jsou neztratné alternativy:

Rychlá (de)montáž s využitím čtvrtotáčkového uzávěru
Čtvrtotáčkový uzávěr je upevňovací prvek, který se vyznačuje tím, že se otevírání a zavírání uskutečňuje čtvrtotáčkou kolíku. Největší výhodou je, že panel lze sestavit nebo rozebrat během chvilky. Kolík se zasune do panelu a zajistí se pojistnou sponou. Tím je zajištěno, že kolík vždy zůstane v panelu a nemůže se během používání ztratit. Další výhodou je, že lze zvolit takový tvar hlavy, který lze ovládat ručně, a tím odpadá nutnost použití nářadí.

 

 

Onverliesbare schroeven

Přece jen šrouby, ale takové, které nelze ztratit
V elektrických přístrojích se desky s (tištěnými) spoji často upevňují šrouby. Protože se jedná o malé součásti, je práce s volnými šrouby obtížná. Použitím neztratných panelových šroubů s pevným uchycením v desce získáte výhodu šroubů, ale nikoliv nevýhodu volných součástí. Pokud v elektrickém přístroji zůstanou volné součásti, může dojít ke zkratu s vysokým rizikem požáru nebo ztráty funkce zařízení. K dispozici jsou také neztratné šrouby, které lze ovládat ručně nebo pomocí nástroje. To šetří čas při montáži a demontáži.Kliknutím na obrázky níže, zjistíte více informací nebo si rychle stáhnete CAD soubory:

 

Potřebujete technické poradenství?

Všichni naši odborníci mají technické vzdělání. Rádi vám pomohou, pokud máte nějaké dotazy nebo požadujete nezávaznou technickou radu.

Heyman Kontakt

Služby zákazníkům

+420 533 555 200

info@heyman.cz