Čtyři způsoby jak otevírat a zavírat velké (servisní) dvířka a poklopy

V systémech HVAC je kombinace omezeného prostoru, vibrací a těsnění velkou výzvou. Z důvodu údržby je důležité, aby velké dvířka a poklopy bylo možné rychle a snadno otevřít. Chceme Vám představit čtyři řešení, která jsou vhodná pro velké (servisní) dvířka a poklopy v systémech HVAC.

Panty s jedním malý a jedním velkým křídlem
Velké servisní dvířka vyžadují velkou nosnost pantů. Volba velkých a masivních pantů je v tomto případě zcela na místě. Protože je ale konstrukce HVAC systémů často kompaktní, zbývá na rámu jen málo místa pro montáž velkých pantů. Řešení spočívá v pantech s jedním velkým křídlem pro montáž na dveře a jedním malým křídlem pantu pro rám.

Zware scharnieren


Otočné západkové uzávěry s kompresí (E3)

Naše uzávěry E3 se kompresí 6,4 mm nabízejí nejlepší rozložení síly, což znamená, že na metr těsnění je potřeba méně uzávěrů. To omezuje počet potřebných uzávěrů, zejména u velkorozměrných dvířek. Díky tomu jsou uzávěry E3 ideální pro dvířka/poklop ventilační jednotky, za kterou jsou umístěny filtry, nebo pro snížení hluku u tepelných čerpadel.

 Draaigrendelsluiting E3


Čtvrtotáčkové rychlouzávěry pro elegantní čistý design
Pokud jsou instalace HVAC systémů na očích nebo visí, vnější design je stejně důležitý jako funkčnost. Velká dvířka/poklopy bez viditelných uzávěrů a pantů dodává instalaci moderní a čistý design. U společnosti Nedair se k otevření velkých servisních dvířek/poklopů používá skrytý rychlouzávěr v kombinaci se skrytými panty. Díky funkcím push-to-open a push-to-close s viditelnými montážními díly, je celá aplikace vnímána jako kvalitní a snadno ovladatelná.

Podívejte se na ventilační jednotku s čtvrtotáčkovým rychlouzávěrem ve videu níže:


Flexibilní upínací uzávěry
Flexibilní upínací uzávěr se vyznačují stálou upínací silou, rychlým ovládáním a spolehlivým spojením. Tento pružný upínací uzávěr se často používá k uzavření velkých servisních dvířek a poklopů pod napětím. Například velké dvířka kotlových skříní nebo ventilačních jednotek jsou uchyceny k rámům pomocí upínacích uzávěrů. Svěrná síla způsobuje velmi dobré stlačení těsnění, díky kterému je spoj odolný vůči vibracím.

overslagsluiting en spansluiting

Kontaktujte naše technické poradce
Rozumíme výzvám vašeho trhu a rádi Vám pomůžeme. Můžeme vám poradit s designem produktu, pohledem na design, funkčnost a proveditelnost ve výrobě. Pro dobrou radu kontaktujte naše technické poradce. Zavolejte na telefonní číslo 533 555 200 nebo nám napište na info@heyman.cz

 

Kliknutím na obrázky níže se dostanete k podrobnějším informacím o produktu, k online souborům CAD a nebo si vyžádejte vzorky: