Kompletní a flexibilní dálkově ovládaný uzavírací systém

Dálkově ovládaný uzavírací systém se používá tehdy, pokud je manuální obsluha otevírání dveří nebo panelu prováděna na jiném místě, než kde jsou uzávěry namontovány. Vzdálenost od polohy spuštění k uzávěru se přemosťuje uvolňovacím kabelem. Kompletní uzavírací systém tedy sestává z minimálně jednoho spouštěče, jednoho kabelu a jednoho skrytého zaskakovacího uzávěru. Protože jsou tyto tři komponenty vzájemně dokonale sladěny, není potřebná žádná adaptace. Díky systému klick-in lze montáž provést rychle, jednoduše a s minimálním úsilím:

Krok 1: Uzávěr

Skrytý uzávěr na zacvaknutí lze díky jeho kompaktním rozměrům namontovat bez námahy a neviditelně. Uzávěr poskytuje mnoho volnosti a možností při montáži, manipulaci či úpravě. Zároveň se jedná o robustní uzávěr s vysokou přídržnou silou. Obsluha uzávěru zůstává snadná, i když je vystaven vysokému zatížení. V závislosti na aplikaci existuje řada skrytých uzávěrů na zacvaknutí s různými vlastnostmi. Níže najdete tabulku s jasným rozlišením:

Další informace o výrobku pro každý typ uzávěru najdete zde >>

Výhody uzávěru s dvojitou západkou : s tolerancí při uzamčení
Dvojitá západka uzávěruI v případě malých nepřesností při uzamčení, dvojitá západka nepřesně vložený závěrný čep zachytí a uzamkne. Dvojitý západka je proto vhodná pro vycentrování závěrného čepu. U pevných či nehybných konstrukcí je nutno dbát na toleranci a nepřesnosti pantů. Vzhledem k tomu, že jsou dveře nebo panel uzávěrem tlačeny směrem na střed, musí klouby pantů vykazovat dostatečný odstup, aby tento pohyb umožnily.


Uzávěry s gumovým dorazem: Odolné vůči vibracím / zvyšující komfort
Skrytý uzávěr na zacvaknutí se zamknutím dveří nebo panelu pevně uzavře. Uživatel tuto ergonomii vnímá jako příjemnou a robustní. Integrovaný gumový doraz zajistí tlumený dopad uzavíracího čepu. Kromě toho guma zajistí absorpci vibrací, což snižuje hladinu hluku a prodlužuje životnost pantů. Je vhodný pro vozidla, mobilní aplikace či příslušenství a stroje s pohyblivými částmi (např. kompresory).


Uzávěry vyhovující normě FMVSS 206
Dveře vozidel, za nimiž mohou sedět lidé, podléhají předpisům FMVSS 206 (Federal Motor Safety Standard). Předpisy mimo jiné stanovují, že pro zajištění dodatečné bezpečnosti musí uzávěr disponovat dvoustupňovým uzavíracím blokačním systémem. Uzávěr, který se zablokovává/uzavřen ve dvou krocích, navíc poskytuje zvýšenou bezpečnost při náhodném nedovření dveří nebo panelů.

Kromě toho musí uzávěr vykazovat přídržnou sílu, minimálně 445 kg v prvním kroku a 890 kg ve druhém kroku.


Nouzový otvírací systém elektromechanických uzávěrů
Elektronický typ uzávěru kombinuje všechny vlastnosti skrytého zaskakovacího uzávěru s elektronickým ovládáním. V případě poruchy v elektrickém systému musí být uzávěr aktivován nouzovým otetvřením. Připojením elektromechanického uzávěru s kabelem ke spouštěči funguje jako konvenční dálkově ovladatelný uzavírací systém.


Krok 2: Spouštěč

V závislosti na způsobu použití si můžete vybírat z mnoha druhů spouštěčů. Existují typy, u nichž se obsluhuje jeden kabel, a typy, u nichž se současně obsluhují dva nebo více kabelů. To umožňuje odblokovat/odemknout z jedné polohy několik uzávěrů současně. Spouštěče se rozlišují také dle manuální obsluhy, materiálu a způsobu montáže. Viz následující tabulka:Více informací o spouštěčích naleznete zde >>

Kabelová spojka
Kabelová spojka poskytuje flexibilitu v kompletně dálkově ovladatelném uzavíracím systému tak, aby i u jednostupňových spouštěčů bylo možné realizovat několikabodový systém. Na jedné straně do kabelové spojky vstupuje jeden kabel a na druhé straně z něj vycházejí kabely dva. Kabelová spojky lze samozřejmě používat také obráceně. To umožňuje dvěma spouštěčům odblokovat/odemknout jeden uzávěr v různých polohách či pozicích. Přečtěte si více informací o kabelové spojce >>

Uzamykatelný
V závislosti na způsobu použití může být potřeba uzavřít systém klíčem. K dispozici jsou iniciátory neboli spouštěče, které umožňují uzavírat klíčem. Existuje možnost výběru pro stejné klíče, ale také pro specifické klíčové kódy.


Krok 3: Kabel pro mechanické otevření uzávěru

Uvolňovací kabel je důležitou součástí dálkově ovladatelného uzavíracího systému. Kabel přemosťuje vzdálenost mezi spouštěčem a uzávěrem. Kabely jsou vybaveny teflonovou vnitřní vložkou pro flexibilní manipulaci, může být v systému doslova přehnutý do všech potřebných záhybů. Montáž kabelu je velice rychlá díky jednoduchým koncovkám klick-in. Systém klick-in také eliminuje nutnost adaptace mezi spouštěčem a uzávěrem.

Komfortní obsluha
Počet ohybů a délka kabelu určují odpor v uzavíracím systému. Pro snížení odporu je vnitřní strana kabelu potažena vrstvou teflonu. Vnitřní kabel z ušlechtilé oceli je proto promazaný, čímž je zajištěno komfortní ohýbání. Aby se odpor v kabelu udržoval na co nejnižší úrovni, doporučuje se vytvářet co nejméně kloubů či ohybů a používat minimální poloměr 75 mm.

Výběr kabelu
Kabel se vždy vyrábí na míru, protože složení je určeno volbou uzávěru, spouštěče a jeho celkovou délkou. Pro výběr kabelu a potřebné příslušenství použijte konfigurátor.

Příslušenství
Pro spolehlivou montáž kabelů je k dispozici celá řada dílů tvořících příslušenství. Existují různé druhy montážních konzol, kabelů pro různé výšky a vzdálenosti. Pro připevnění kabelu k uzávěru jsou k dostání umělohmotné kabelové svorky.

Konzoly a kabelové svorky

Naše nabídka dálkově ovládaných uzávěrů a příslušenství >>