Piánové panty: vhodné pro náročné aplikace

Piánové panty jsou vhodné i pro náročné aplikace a nabízejí celou řadu výhod.

Mezi výhody piánových pantů patří:

  • Snadné seřízení:
    Mnohem snadněji lze seřídit jeden dlouhý pant než dva volné panty, ty se musí totiž pracně seřídit.
  • Odolnost vůči vibracím:
    Vibrace jsou po celé délce pantu absorbovány. Jeden dlouhý pant je tedy odolnější vůči vibracím, než dva krátké volné panty. To prodlužuje životnost celého konečného produktu.
  • Odolnost vůči vandalismu:
    Pant je upevněn přes více bodů po celé jeho délce, piánový pant je proto mnohem složitější odstranit nebo rozbít.

Přehled celého sortimentu piánových pantů zde>>

Podívejte se na příklady použití:

Seřízení pantů

Velký otvíratelný poklop tohoto přepravního kontejneru je upevněn hliníkovým piánovým pantem. Díky dlouhému tyčovému pantu není seřízení poklopu problém, což ušetří spoustu času při montáži. Použití hliníkové varianty se uspoří hmotnost konečného produktu, přitom je pant velmi spolehlivý a má dlouhou životnost.

Pianoscharnier in wasmachines

Odolné vůči vibracím

Nemocnice a hotely používají průmyslové pračky a sušičky. Tato zařízení se používají téměř nepřetržitě, což znamená, že příslušenství musí splňovat velmi specifické požadavky. Piánové panty jsou odolné vůči vibracím a jsou vhodné pro velké zatížení, což prodlužuje životnost konečného výrobku.

Pianoscharnieren in pinautomaat

Odolné vůči vandalismu

Bankomaty mají zezadu servisní poklopy, které jsou přístupné pouze zaměstnancům bank. Tyto poklopy jsou vybaveny nejenom vysoce kvalitními uzávěry, ale také panty, které musí být odolné vůči vandalismu. Vzhledem k tomu, že je piánový pant připevněn přes nekolik spojovacích bodů po celé délce poklopu, nenabízí žádné volné misto, například na páčidlo. Z tohoto důvodu je piánový pant ideálním řešením a nejčastěji se používá v bankomatech.