Tipy pro sestavení zásuvek

Nic není tak frustrujícího, jako zásuvka, kterou jde obtížně otevřít.

Proto jsme pro Vás připravili několik tipů, jak sestavit dokonale funkční zásuvku.

1. Sestavte boční stěny rámu v pravých úhlech a paralelních rovinách

Ke správnému fungování musí být vedení zásuvek instalovány paralelně bez chyb. To znamená, že boční stěny, do kterých je vedení zásuvek montováno, musí být provedeny přesně, v pravých úhlech a dokonale paralelních rovinách.

Tip

Tip: Jednotlivé časti konstrukce upevněte pomocí nýtů, dosáhnete tak pevnou konstrukci. Tato technika zajišťuje rovnoměrný, stále rovný, rovnoběžný povrch. Klikněte zde a zjistěte, jak mohou trhací nýty zajistit pevnou konstrukci odolnou vůči vibracím.

2. Přečtěte si technické specifikace a dodržujte odstupy při montáži

● Prostor mezi boční stěnou rámu a zásuvkou (montážní prostor) by měl být o 0,2 mm až 0,5 mm širší než je šířka kolejnice, pokud není uvedeno jinak
● Dodržte při montáži odstup 2 mm od přední stěny rámu viz. obrázek (je-li to možné), abyste zjistili správnou polohu teleskopického výsuvu
● Vždy si prostudujte a dodržujte technické specifikace výrobku

technické specifikace pro teleskopické výsuvy

3. Vyberte si teleskopický výsuv s vyjímatelnou vnitřní částí

Usnadněte si práci a vyberte si teleskopický výsuv s vyjímatelnou vnitřní částí. Značně si tím ulehčíte montáž. Tento typ teleskopického výsuvu má tu výhodu, že jedna část výsuvu je připevněna k boční stěně rámu a druhá část k zásuvce. Následující video ukazuje, jak to funguje:

Pokud nemůže být vnitřní část výsuvu oddělena, instalace teleskopického výsovu je trochu komplikovanější. Před upevněním teleskopického výsuvu na boční stěnu rámu jsou montážní otvory zapotřebí označit. Montáž vnitřní části zásuvky můžeme provést jen při úplném vysunutí výsuvu. A k tomu potřebujete více než jen pár rukou.

Zásuvku vždy otestujte

Otevřete a zavřete zásuvku několikrát po dokončení montáže a ujistěte se, že teleskopická výsuv je správně instalována. Pokud to není možné, při montáži rámu nebo při montáži teleskopického výsuvu nejspíš došlo k chybám:

● Je odstup na straně zásuvky příliš velký nebo příliš málý ?
● Je možné, že zásuvka nebo rám není pravoúhlý?
● Jde o odpor v samotném teleskopickém výsuvu?
● Zabraňují správné funkci jiné překážky?

Ostatní produkty a příklady použití: