Otočné západkové uzávěry: pevný versus nastavitelný rozsah sevření

Otočný západkový uzávěr je dobrou volbou pro téměř jakýkoliv design produktu. Je to proto, že tento uzávěr lze nakonfigurovat pro použití v mnoha různých aplikacích. Jedinečnou možností konfigurace je volba mezi pevným nebo nastavitelným rozsahem sevření.

Uzávěr s pevným rozsahem sevření má předem daný rozsah, je proto vhodný pro konkrétní jasně danou oblast držení. U uzávěru s nastavitelným rozsahem sevření, lze rozsah nastavit pomocí dvou matek na hřídeli se závitem, a proto lze rozsah sevření přizpůsobit konkrétní aplikaci. Abyste zjistili, které řešení je pro vás nejlepší, rádi vám vysvětlíme výhody obou variant.

 

Pevný rozsah sevření
Otočný západkový uzávěr s pevným rozsahem sevření má předem jasně definovaný rozsah. Zvolený rozsah je individuálně určen na základě toho, kde uzávěr budete aplikovat. Pro správné utěsnění je potřeba také vybrat správný tvar západky. Velkou výhodou uzávěrů s pevným rozsahem sevření je, že jej můžeme dodat kompletně smontovaný.  Samozdřejmě je celý proces nákupu mnohem jednodušší, než když se uzávěr a západka musí objednat a dodávat samostatně. Uzávěr tak nepotřebuje další úpravy, to vede k enormní úspoře času ve vašem montážním procesu. Kdy je pro vás tento uzávěr tou správnou volbou? Pokud je rozsah sevření ve vaši aplikaci stále stejný!

 

 

 

Nastavitelný rozsah sevření
Rozsah sevření pro otočné západkové uzávěry s nastavitelným rozsahem sevření si můžete upravit sami. Nastavení uzávěru je jednoduché, pomocí dvou matic na hřídeli se závitem. To znamená že můžete použít stejný uzávěr pro aplikace s různými rozsahy sevření. To je praktické například při použití různých druhů těsnění nebo při rozdílných tlošťkách panelů (jako je tomu například u nesoudržného plastového panelu). Vzhledem k tomu, že uzávěr je dodáván společně s hřídelí se závitem a spojovacími prvky, zůstává vám zachována výhoda jednoho objednacího čísla - komponenty je však nutné smontovat. Kromě toho musí být na hřídeli se závitem nastavená správná délka rozsahu sevření, která odpovídá jednotlivé aplikaci, což zabere podstatně více montážního času. Proč si tedy neobjednat verzi s „pevným rozsahem sevření“ pro každou používanou aplikaci zvlášť? Vzhledem k tomu, že nastavitelná verze je multifunkčním řešením, zachováte si výhodu jednoho objednacího čísla položky a souvisejících množstevních slev, které vám vždy nabídnem při větším odběrovém množství.       

Podívejte se na video o výhodách pevného a nastavitelného rozsahu sevření v praxi >>

 

Potřebujete se poradit s jedním z našich technických odborníků, jaká je nejlepší varianta uzávěru pro vaši aplikaci? Potom nás kontaktujte emailem na info@heyman.cz, nebo telefonicky na čísle: 533 555 200.