Čtyři nejpoužívanější uzávěry pro zařízení HVAC

Na trhu Klimatizace - Ventilace - Vytápění jsou při vývoji a výrobě HVAC zařízení kladeny vysoké nároky na dostupnost systémů. Servisní dvířka by se měly, kvůli údržbě, rychle a snadno otevírat. Na druhou stranu musí být systém schopen odolat vibracím a v některých případech musí být hermeticky uzavřen. Vybrali jsme čtyři uzávěry, které tyto požadavky splňují.

 

Otočné západkové uzávěry s kompresí (E3)
Kompresní uzávěr je schopen stačit panel/dvířka s těsnění a proto má velmi dobré těsnící vlastnosti. Ideální pro těsnění servisních panelů v přetlaku nebo podtlaku, odolný vůči vibracím. Pro poklop vzduchotechnické jednotky, za kterým jsou umístěny filtry, nebo pro odhlučnění v tepelném čerpadle. Máme vhodný kompresní uzávěr pro každou aplikaci a každé prostředí.

Čtvrtotáčkové rychlouzávěry
Mnoho systémů a zařízení HVAC je modulárních pro snadnou montáž. Některé díly musí být možné rychle a snadno demontovat pro účely údržby. Čtvrtotáčkové rychlouzávěry mají konstantní upínací sílu, jsou odolné vůči vibracím a rychle se ovládají. Uzavírací čep i protipodložka mohou být namontovány neztratitelně, takže zde nejsou žádné volné součásti. Ideální pro panely, které je třeba pravidelně otevírat. Podívejte se na video, abyste viděli, jak funguje čtvrtotáčkový rychlouzávěr.

Upínací a spojovací uzávěry
Tyto upínací a spojovací prvky se vyznačují stálou upínací silou, rychlým ovládáním a spolehlivým spojením. Upínací a spojovací uzávěry se běžně používají ke spojení dílů dohromady. Vzduchové kanály jsou například připevněny k ventilační jednotce pomocí upínacího uzávěru. Svěrná síla vytváří stlačené těsnění, což má za následek minimální ztráty vzduchu ve spoji. Pro větší bezpečnost lze uzávěr doplnit například o visací zámek.

Dálkově ovládané uzávěry
Použití dálkově ovládaných uzávěrů v zařízeních HVAC se stává stále oblíbenějším kvůli snadnému použití a konstrukčním důvodům. Uzávěry jsou skryté, a proto nejsou viditelné. To je ideální pro větší panely/dvířka a instalace, které jsou viditelné a/nebo zavěšené. Vzdálenost mezi spouštěčem ovládání a uzávěrem je překlenuta bowdenovým kabelem. Díky zacvakávacímu systémemu je montáž rychlá a snadná, není potřeba žádné další nastavování.

Váš trh, naše znalosti
Rozumíme výzvám vašeho trhu a můžeme vás odpovídajícím způsobem podpořit. Poradíme vám s návrhem produktu, s ohledem na design, funkčnost a výrobní kapacitu. Kontaktujte naše odborné technické poradcena čísle 533 555 200 nebo nám pošlete e-mail na adresu info@heyman.cz

Kliknutím na jednotlivé skupiny uzávěrů získáte další informace o produktu a soubory CAD:

Potřebujete technické poradenství?

Všichni naši odborníci mají technické vzdělání. Rádi vám pomohou, pokud máte nějaké dotazy nebo požadujete nezávaznou technickou radu.

Heyman Kontakt

Služby zákazníkům

+420 533 555 200

info@heyman.cz