Tvarové čepy versus šroubové spoje

Společnost Kverneland Group, vývojář a výrobce zemědělských strojů, čelila výzvě vytvořit spolehlivé spojení pro připevnění ostřikovacích ramen k podvozku postřikovacího stroje.

Firma Kverneland vyvíjí a vyrábí zemědělské stroje. Při redesingu postřikonvacího stroje hledala firma spolehlivé upevnění postřikovacích ramen ke kostře postřikovače. Dříve používané spoje pomocí šroubů a matic nesplňovali přísné bezpečnostní požadavky. Uvolňovali se a někdy se i dokonce zcela rozpadly. Navíc v praxi bylo pomocí šroubů a matic obtížné dosáhnout spolehlivé a správné předpětí.

S Bobtail tvarovými čepy se závěrným kroužkem nalezla firma Kverneland Group dobré a spolehlivé řešení. Při upevnění tvarových čepů se závěrným kroužkem Bobtail se vytváří konstantní a vysoké předpětí, které nepotřebuje kontrolu. Ve srovnání s šroubovými spoji, nabízí Bobtail 5 až 10 krát vyšší trvalou pevnost. Dále nejsou nutné podložky, protože povrch materiálu nebude upevňovacím prvkem poškozen. Tvarové čepy Bobtail také nabízí výhody z hlediska montáže, protože kompaktní nýtovací nářadí potřebuje přístup pouze z jedné strany. Navíc se tvarový čep se závěrným kroužkem Bobtail instaluje rychle a tiše.

Ve videu níže se firma Kverneland s Vámi podělí o zkušenosti s tvarovými čepy Bobtail>>

Klikněte na následující produkt a získáte ještě více informací nebo CAD soubory: