Upínací uzávěry: ideální řešení pro mnoho aplikací!

Víte, proč je upínací uzávěr tak ideální pro mnoho aplikací? Úspěch jejich uzavření má několik důvodů, a to:

.

Velká svěrná síla

Upínací uzávěry jsou známé pro svou vysokou svěrnou sílu. Jsou využity například k uzavření velkých a těžkých servisních pokloplů ventilačního systému, který je zavěšen u stropu. Díky velké svěrné síle a vysokým pevnostem je uzavření spolehlivé a bezpečné.


S přítažnou silou, odolné vůči vibracím

Při uzavírání upínacích třmínkových uzávěrů se kontaktní místo přitahuje směrem k uzávěru a je v neustálém napjetí. Tento přítažný efekt, je vhodný pro aplikace s těsněním, jako v případě osvětlení vzletové a přistávací dráhy ve videu níže. Třmínkový uzávěr je také vhodný pro uzavírání krytu osvětlení. Přítažný efekt a napjetí zajišťuje vibracím odolnou konstrukci.


Vhodné pro venkovní použití

Třmínkové a flexibilní upínací uzávěry jsou k dispozici v různých velikostech a materiálech. Volba mezi ocelí, nerezovou ocelou nebo (ohebným) plastem závisí na příslušném použití. Například, uzávěr z nerezové oceli je vhodný pro venkovní použití, zatímco flexibilní plastový uzávěr zase lépe absorbuje a odolává vibracím a nárazům.


Ruční ovládaní bez dalších pomůcek

Upínací uzávěry se snadno ovládají ručně, bez dalších pomůcek. Pákový efekt zajišťuje, že jen za pomocí malého tlaku ruky na páku dosáhneme velké přítažné síly uzávěru. K dispozici jsou také verze s otočným nebo tažným mechanismem.


Včetně bezpečnostního zámku

Máte aplikaci kde potřebujete uzávěr víc zabezpečit proti neoprávněnému otevření. Potom Vám nabízíme varianty uzávěru s bezpečnostním zámkem nebo varianty s okem/otvorem pro zabezpečení pomocí visacího zámku.


Nasledující video ukazuje funkce upínacích uzávěrů:


Související produkty
Pro bližší informace, on-line CAD soubory a vzorky klikněte na požadovaný produkt níže: