Nýtování versus svařování - volba ideální technologie připojení

Firma Nova je předním výrobcem v oblasti vzduchotechniky. Při vývoji svých produktů klade důraz na vlastnosti, jako je vysoká energetická účinnost, rychlé dodací lhůty a úspory nákladů ve výrobním a montážním procesu. To je důvod, proč firma Nova věnuje zvláštní pozornost technologii připojení, kterou při výrobě používají.

Firma Nova konstrukce svých adaptérů dříve spojovala svařovařím procesem. Tento proces svařování byl velmi časově náročný. Společně s  firmou Heyman jsme hledali rychlejší řešení, kde je nezbytná stabilita spojení pomocí nýtovacích spojů. U nového řešení je velmi důležité, aby byly spoje odolné vůči vysokému tahovému a smykovému zatížení. Kromě toho musí být také odolné vůči vibracím velmi těžkých součástí během přepravy, tak vůči vibracím při používání stroje.

Řešením je M-bulb. Jde o trhací nýt pro velké zátěže s velkou zavěrnou hlavou. Trhací nýt M-bulb nabízí velmi vysokou smykovou a tahovou pevnost a to i pro spoje do velmi tenkých materiálů. Díky aku nářadí PB3400 lze trhací nýty usadit rychlostí blesku.
Výsledekem pro firmu Nova byla: významná úspora nákladů ve srovnání se svařovacím procesem. Náklady na montáž a výrobu byly sníženy o 30%!

Firma Nova je s tímto společně realizovaným technologickým vývojem velmi spokojená: „Přenesli jsme naši novou generaci produktů na novou lepší úroveň a učinili z nich budoucnost. A tím jsme také naši společnost zajistili budoucnost!“