3 největší výhody piánových pantů

Piánové panty jsou nenápadné, vhodné i pro náročné aplikace a nabízejí celou řadu výhod.

Mezi výhody piánových pantů patří:

  • Snadné seřízení:
    Mnohem snadněji lze seřídit jeden dlouhý pant než dva samostatné panty, ty se musí totiž pracně a dokonale seřídit.
  • Odolnost vůči vibracím:
    Vibrace jsou po celé délce pantu absorbovány. Jeden dlouhý pant je tedy odolnější vůči vibracím, než dva krátké samostatné panty. To prodlužuje životnost celého konečného produktu.
  • Odolnost vůči vandalismu:
    Pant je upevněn přes více bodů po celé jeho délce a tak může na něho kladené zatížení rovnoměrně rozložit. Piánový pant je proto pevný a je mnohem složitější jej odstranit nebo silou uvolnit.

Podívejte se na přehled celého sortimentu piánových pantů a stáhněte si CAD soubory>>

Podívejte se na příklady použití:

Seřízení pantů

Velký otvíratelný poklop tohoto zavazadlového prostoru u autobusu je upevněn hliníkovým piánovým pantem. Díky dlouhému tyčovému pantu není seřízení poklopu problém, což ušetří spoustu času při montáži. Použitím hliníkové varianty se uspoří hmotnost konečného produktu, přitom je pant velmi spolehlivý, pevný a má dlouhou životnost.

Pianoscharnier in wasmachines

Odolné vůči vibracím

Nemocnice a hotely používají průmyslové pračky a sušičky. Tato zařízení se používají téměř nepřetržitě, což znamená, že příslušenství musí splňovat velmi specifické požadavky. Piánové panty jsou odolné vůči vibracím a jsou vhodné pro velké zatížení, což prodlužuje životnost konečného výrobku.

Pianoscharnieren in pinautomaat

Odolné vůči vandalismu

Bankomaty mají zezadu servisní poklopy, které jsou přístupné pouze zaměstnancům bank. Tyto poklopy jsou vybaveny nejenom vysoce kvalitními uzávěry, ale také panty, které musí být odolné vůči vandalismu. Vzhledem k tomu, že je piánový pant připevněn přes nekolik spojovacích bodů po celé délce poklopu, nenabízí žádné volné misto, například pro páčidlo. Z tohoto důvodu je piánový pant ideálním řešením a nejčastěji se používá právě v bankomatech.

Krátká dodací lhůta

Standardní piánové panty máme naskladněny pro výrobu prototypů, ale i ostatní piánové panty mají relativně krátkou dodací lhůtu.

 

Potřebujete technické poradenství?

Všichni naši odborníci mají technické vzdělání. Rádi vám pomohou, pokud máte nějaké dotazy nebo požadujete nezávaznou technickou radu.

Heyman Kontakt

Služby zákazníkům

+420 533 555 200

info@heyman.cz