4 typy uzávěrů s kompresí a jejich výhody, podívejte se na video >>

K uzavření panelů, dveří nebo poklopů vzduchotěsně, bez vibrací, EMC / RFI, nebo odolné vůči vodě a prachu (IP), je nutné uzavření s přítažný účinkem.

Komprese, kterou tento uzávěr poskytuje, může stlačit těsnění, které může udržet různé prvky venku (nebo jen uvnitř). Existují různé typy uzávěrů, které to umožňují, každý z nich má své vlastní výhody:

Otočné západkové uzávěry s kompresí
Tyto uzávěry mají schopnost přitlačit panel do těsnění. Komprese, kterou tento uzávěr poskytuje, je lineární a konzistentní (6,4 mm) a dosahuje se lehkým otočením klíče. Stlačené těsnění snižuje vibrace, které jsou způsobené konstrukcí. Protože uzávěr je k dispozici v mnoha materiálech (hliník, ocel a nerezová ocel), lze ho využít pro různé aplikace, jako jsou mobilní generátory, vlaková zařízení, elektrické skříňky nebo stroje na zpracování potravin.

Ploché zaskakovací uzávěry s přitažlivým účinkem
Plochý zaskakovací uzávěr (M1) má integrované zapuštěné madlo, které slouží také jako páka. Pákový efekt zajišťuje kompresní účinek nejméně 5,1 mm. Uzávěr je vyroben z nerezové oceli 316 a s dodaným těsněním je mimořádně vhodný pro prašné a venkovní aplikace, které musí odpovídat požadavkům IP66. Podívejte se na technické video, jak uzávěr typu M1 funguje:

Plochý otočný uzávěr s přítlakem M1 Plochý otočný uzávěr s přítlakem M1 https://i.vimeocdn.com/video/816975100-d703fb7af1cf40af8cada6b2b1ec97ff67a9fbae2a265bb592d0230d3eccbd55-d_100x75?r=pad PT1M33S 2019-09-24 CAD soubory a bližší informace k uzávěru M1 naleznete zde: https://www.heyman.cz/uzavery/vestavene-zaskakovaci-zapustene-uzavery/otocny-pakovy-uzaver-z-nerezove-oceli-m1.html Tento otočný pákový uzávěr, s přítlakem (M1) je vyroben z nerezové oceli a velmi vhodný pro aplikace NEMA 4 a IP66. Uzávěrma plochý design. Nastavitelný rozsah sevření za účelem vytvoření správné velikosti komprese, přizpůsobí se tak potřebné tloušťce dveřní desky. Kromě toho má integrované ovládací madlo a uzávěr je volitelně k dispozici se zámkem nebo bez zámku. No Heyman Manufacturing Sro 2021 Heyman Manufacturing Sro nerezový uzávěr,IP66,vodotěsný uzávěr,uzávěr s přítlakem,uzávěr s kompresí

Upínací uzávěry
Upínací uzávěry uchopují panel a přitahují jej směrem k sobě. Přestože jsou tyto uzávěry velmi vhodné pro stlačování těsnění, je třeba vzít v úvahu upevňovací body. Šrouby, nýty nebo jiné upevňovací prvky musí být také vodotěsné, nebo musí být uzávěr připevněn v místě, které neovlivní hodnotu IP. Upínací uzávěry se široce používají v aplikacích, kde dochází k vibracím a kde je nutný rychlý přístup.

Pákové uzávěry s kompresí
Pákový efekt těchto uzávěrů zajišťuje, že jsou dveře nebo poklopy uzavřeny pod napětím. Protože i zde lze použít těsnění, je tento uzávěr velmi odolný vůči vibracím, ale také vůči EMC / RFI, prachu a vodě. Vnější velmi plochý profil z něj dělá aerodynamické řešení pro speciální vozidla, jako jsou sanitky, dopravní kola a přívěsy.

Kliknutím na jeden ze čtyř uzávěrů s kompresí níže a získáte podrobné informace o produktu, nebo si snadno a rychle stáhněte CAD soubory: