5 uzávěrů odolných vůči vibracím - volba je na vás!

Vibrace a rázové zatížení se u součástek do vozidel a rotujících strojů opakovaně testují. Volba příslušenství, odolného vůči vibracím, prodlužuje životnost a zvyšuje kvalitu.


Níže Vám předtsvíme 5 různých uzávěrů odolných vůči vibracím:

Dálkově ovládané uzávěry Dálkově ovládané uzávěry https://i.vimeocdn.com/video/739418914_100x75?r=pad PT1M47S 2018-11-15 https://www.heyman.cz/uzavery/dalkove-ovladane-uzavery.html Dálkově ovládaný uzavírací systém se používá tehdy, pokud je manuální obsluha otevírání dveří nebo panelu prováděna na jiném místě, než kde jsou uzávěry namontovány. Vzdálenost od polohy spuštění k uzávěru se přemosťuje uvolňovacím, resp. povolovacím kabelem. Kompletní uzavírací systém tedy sestává z minimálně jednoho spouštěče, jednoho kabelu a jednoho skrytého uzávěru na zacvaknutí. Protože jsou tyto tři komponenty vzájemně dokonale sladěny, není potřebná žádná adaptace. Díky principu klick-in lze montáž provést rychle, jednoduše a s minimálním úsilím No Heyman Manufacturing Sro 2021 Heyman Manufacturing Sro

1. Dálkově ovladatelné uzávěry s gumovým dorazem
Tvarový čep drží gumový doraz v dálkově ovládaném uzávěru. Tato konstrukce uzávěru zabraňuje vibracím, snížuje hluk a nárazy jsou absorbovány. Uzávěr je vestavěný, celá vnější část konstrukce i příslušenství je skryto. Provoz je zajištěn dálkovým ovládáním s bowdenovými kabely a blokovací tyčí.

2. Upínací uzávěry
Při uzavírání dochází k napětí, spojované části jsou taženy k sobě, dochází k mimořádně silnému spojení např. poklopů a panelů. Tato funkce zajišťuje absorbci vibrací a nárazů.

3. Otočné západkové uzávěry s kompresí
Tyto uzávěry mají konstantní přednastavitelný přítlak. V důsledku toho odolávají vibracím, které mohou být způsobeny konstrukcí. Tyto uzávěry se používají např. v generátorech, traktorech a strojích potravinářského průmyslu.

4. Čtvrtotáčkové rychlouzávěry
Rychloupínací uzávěry jsou vhodné pro servisní poklopy, které je třeba otvírat rychle a bez potřeby nářadí. Uzávěr je vhodný pro opakované použití. Pro své pružné vlastnosti je mimořádně odolný vůči vibracím. Různé druhy materiálů a tvarů hlav, dělá tento rychlouzávěr ještě univerzálnější. Naše čtvrtotáčkové rychlouzávěry splňují požadavky nové evropské směrnice o strojních zařízení k instalaci krytů.

5. Pákové uzávěry
Páka tohoto uzávěru zajišťuje, že dveře nebo poklopy jsou pod napětím uzavřeny. Aplikace je odolná vůči vibracím, i pokud bylo použito těsnění. Zcela zapuštěná zástavba je aerodynamicky vhodná pro použití do speciálních vozidel, jako jsou sanitky, požární vozy a přívěsy.

Kliknutím na jednotlivé uzávěry níže, dostanete ještě více informací o produktu, také videa a CAD-soubory jsou k dispozici: