Zákazníkovo využití: Lehké teleskopické výsuvy unesou bez problému až 438 kg

Teleskopické výsuvy a lineární posuvy jsou vhodné pro velká zatížení (> 100 kg), využívají se například v interiérech vozidel, ve strojírenství a ukládacích plošinách.

Pro tyto aplikace se často používají těžké teleskopické výsuvy z válcovaných ocelových profilů. Jako skvělou alternativu nyní nabízíme hliníkové teleskopické výsuvy s nízkou hmotností, které jsou vhodné pro velké zatížení a odolné vůči korozi. Například běžně používaný teleskopický výsuv typ DA4160 s délkou 600 mm má hmotnost pouze 5 kg a nosnost 300 kg!

Příklady použití od našeho zákazníka>>

  • Hliníkové teleskopické výsuvy splňují bezpečnostní požadavky pro autosedadla

    Německá firma Veigel se zabýva vývojem a výrobou v oblasti autosystémů a rehabilitace. Pro osoby se sníženou pohyblivostí hledala firma Veigel řešení pro pohodlné a jednoduché ovládaní autosedadla. Údržba všech bezpečnostních funkcí umožňuje uživateli invalidního vozíku přejít z invalidního vozíku na sedadlo řidiče. Požadavky společnosti Veigel na řešení byly kromě kvalitního zpracování a pěkného vzhledu, také velké zatížení výsuvu 200 kg.

    čtěte více>>

  • Koroziodolné teleskopické výsuvy, lehký a plynulý pohyb i s 200 kg zátěží

    V průmyslovém analyzátoru plynu jsou použity hliníkové teleskopické výsuvy určené pro velkou zátěž. Měřicí článek pro vzorky plynů se skládá z válce o hmotnosti přibližně 200 kg a vzorek plynu se odebírá ve vysunuté poloze. Poté se měřicí článek plně automaticky vloží do přístroje pro analýzu. Vzhledem k tomu, že prostředí měřícího článku musí být odolné vůči korozi, volba padla na hliníkové  teleskopické výsuvy DA4160 s kuličkami a kuličkovými ložisky, které jsou z nerezové oceli. S nosností 300 kg tyto teleskopické výsuvy splňují náročné požadavky zákazníka.

Přehled teleskopických výsuvů pro velké zatížení: Pro podrobnější informace a CAD soubory klikněte na obrázky níže>>