Q-Fin inovuje: chytrý a moderní design odjehlovacích strojů díky uzávěrům a pantům

Ředitel Q-Fin Anton Bax chtěl inovovat svou strojovou linku pro snadné použití a moderní vzhled iPhonu.

Moderní a elegantní design znamená kvalitu a inovaci. To jsou hodnoty, se kterými se firma Q-Fin ztotožňuje a chce je prezentovat ve svých strojích.

Základna
S předlohou iPhonu jako počátečním bodem nového designu se brzy ukázalo, že na vnější straně stroje by nemělo být mnoho tlačítek, ani jiných částí. Muselo být použito sklo a světlo. Snadnost použití nesměla být těmito úpravami zasáhnuta.Q-Fin

Vlevo „původní“ design stroje a vpravo nová řada odjehlovacího stroje Q-Fin po inovaci.

Skleněné dveře
Firma Q-Fin si vybrala velké dveře s tmavým sklem. Tmavé sklo dodává světlu ve stroji moderní a robustní vzhled. Světlo však hraje dvojí roli, protože také označuje stav stroje. Těžké skleněné dveře jsou uzamčeny elektromechanickým zámkem R4-EM. Senzory v zámku přesně označují, zda jsou dveře otevřené nebo zavřené a zda je zámek zamčený nebo odemknutý. Signály přicházející z elektromechanického zámku se používají k řízení stavové kontrolky a specifických procesů ve stroji.

 

Q-Fin

Neviditelná síla
Skleněné dveře jsou velké a velmi těžké. Z tohoto důvodu je velmi důležité, aby panty dveře podepírali a umožnit jim pohyb. Pro zachování čistého designu bylo důležité, aby panty nebyly vidět na vnější straně stroje. Výběr masivního provedení vestavěného pantu s úhlem otevření 110 ° byl pro tuto aplikaci dokonalou volbou. Vybrané panty jsou obvzlášť silné a jsou schopny unést i těžké dveře při zachování hladkého pohybu, což dává uživateli vysoký pocit kvality.

Pro více informací k vestavěnému pantu a elektromechanickému uzávěru klikněte na obrázky níže: