3 užitečné tipy pro správné lisování do nerezové oceli

Například běžným problémem při lisování upevňovacích prvků do nerezové oceli je to, že upevňovací prvky nejsou dostatečně těsné. Tomu lze snadno zabránit tím, že vezmete v úvahu tyto 3 tipy:

Například běžným problémem při lisování upevňovacích prvků do nerezové oceli je to, že upevňovací prvky nejsou dostatečně těsné. Tomu lze snadno zabránit tím, že vezmete v úvahu tyto 3 tipy:

1. Používejte lisovací spojovací prvky, které jsou tvrdší než plošný materiál
Standardní (netvrzené) lisovací spojovací prvky z nerezové oceli lze použít pouze v plechových materiálech s maximální tvrdostí 80 Rockwell B. Tuto tvrdost však prakticky překračují všechny typy nerezové oceli, také nerezové oceli 304 a 316. Lisovací spojovací prostředky z kalené nerezové oceli lze použít v plechových materiálech do 90 Rockwell B, jako je nerezová ocel 304 a 316.

2. Používejte vlastní raznice a matrice
Také správná volba raznice a matrice hraje významnou roli. Pro upěvňovací prvky z nerezové oceli jsou speciálně upraveny raznice a matrice. To pomáhá materiálu desky vniknout do spodní části lisovacích prvků a dosáhnout tak pevnější spojení obou komponentů.

3. Nastavte správnou lisovací sílu a přesně nastavte čas pro dolisování
Správná lisovací síla závisí na velikosti a typu lisovacího prvku. Tyto hodnoty jsou uvedeny ve specifikacích produktu. Například: pro lisování matic SP z nerezového plechu 304 jsou lisovací síly předepsány v následující tabulce.       Kromě toho je pro tváření za studena důležité správně nastavit čas pro dolisování. Naše lisovací stroje jsou vybaveny mechanismem, pomocí kterého lze tento čas pro dolisování snadno nastavit. Je však třeba poznamenat, že vyšší čas pro dolisování je důsledkem pomalejší rychlosti lisování. Je proto nesmírně důležité, aby byl nalezen optimální (jen dostatečný čas zaostření versus nejrychlejší nastavení). A přitom mohou naše zkušenosti tak znamenat zásadní rozdíl. Máte projekt? Získejte od nás technickou radu ještě dnes!


Pokračujte k sortimentu lisovacích prvků z kalené nerezové oceli: