Nastavitelnost produktů zvyšuje použitelnost

Pokud lze produkt přizpůsobit různým uživatelům a různým situacím, stává se produkt v jistém smyslu univerzálně použitelným.


Úpravy produktu pomocí aretace, polohování, zafixování a upevnění jednotlivých dílů, lze provést několika způsoby. Níže jsou uvedeny tři praktické příklady, které ukazují, jak je použitelnost produktu zvýšena použitím těchto úprav.


1. S aretačním čepem pro nastavení pracovní výšky ovládací rukojeti elektrického tahače

Elektrický tahač se používá k snadné přepravě nemocničních lůžek, přepravních kontejnerů, nákupních vozíků nebo průmyslových vozíků. Pracovní výška ovládací rukojeti elektrického tahače musí být snadno nastavitelná pro pohodlí všech uživatelů. Pomocí aretačního čepu můžete rychle a snadno nastavit polohu ovládací rukojeti. Rukojeť lze dokonce sklopit pro kompaktní uložení zařízení.

Standardní aretační čepy Standardní aretační čepy https://i.vimeocdn.com/video/905532659_100x75.jpg?r=pad PT0M54S 2014-09-25 => Bezpečná aretace a polohování => Neztratné; žádné volné součásti => K dispozici s nebo bez zajištění v otevřené poloze => K dostání z oceli nebo nerezové oceli No Heyman Manufacturing Sro 2021 Heyman Manufacturing Sro strojní součástky,čepy,aretační čepy

2. Pomocí fixačního čepu s kuličkou zablokujeme zvedací svorku

S fixačním čepem je možné zvedací svorku spolehlivě zablokovat a seřídit. Fixační čep je zasunut do kulatého průchozího otvoru a zajištěn dvěma kuličkami, které jsou vytlačeny ven. Ovládací tlačítko fixačního čepu zajišťuje snadné a rychlé zasunutí a vyjmutí čepu. To je ideální například pro rychlé nastavení zvedací svorky. Podívejte se na video:

Fixační čepy s kuličkou Fixační čepy s kuličkou https://i.vimeocdn.com/video/735989593_100x75.jpg?r=pad PT1M4S 2018-10-30 https://www.heyman.cz/normovane-dily-ovladaci-prvky-madla/fixacni-cepy.html - Fixační čepy s kuličkou slouží k rychlému a snadnému upevnění a spojení dílů a obrobků - Stisknutím pojistky je možné obě kuličky uvolnit - Puštěním pojistky se opětovně obě pružné kuličky povystrčí, čímž dojde k upevnění požadované části - Snadná demontáž; není potřeba pomocného nářadí - Neztratná montáž pomocí pojistného kabelu No Heyman Manufacturing Sro 2021 Heyman Manufacturing Sro

3. Díky pružné opěrce lze regulovat přívod vzduchu ve ventilační mřížce

Za účelem regulace množství vzduchu při větrání, byly v samoregulační klapce otočné ventilace použity pružné opěrky, díky kterým lze ventilaci lehce a plynule ovládat. V závislosti na požadovaném vnitřním klimatu si může uživatel nastavit polohu samoregulační klapky. Kuličku s pružinou v pružné opěrce „zacvakneme“ do různých prohlubní, což umožňuje intuitivní ovládání.

Pružné opěrky-DUCO Pružné opěrky-DUCO https://i.vimeocdn.com/video/670497960_100x75.jpg?r=pad PT1M31S 2017-12-04 https://www.heyman.cz/pruzne-operky-v-praxi - polohování a zafixování otočných nebo závěsných dílů - pro nastavení délky v horizontálním i vertikálním směru - lze jednoduše vtlačit do montážních otvorů, nebo zapouzdřit při procesu vstřikování plastů - kulička je k dispozici v různých materiálech (nerezová ocel, umělá hmota) No Heyman Manufacturing Sro 2021 Heyman Manufacturing Sro pružné opěrk\,mechanicke komponenty,kipp,pruzne operky

Kliknutím na jeden ze tří níže uvedených produktů se dostanetek podrobným informacím nebo k CAD souborům online ke stažení: