Crash test: Trhací nýty v bezpečném veřejném osvětlení

ZIP pól je speciálně vyvinutý pro bezpečnější sloup veřejného osvětlení. Ten se při srážce s vozidlem deformuje a absorbuje náraz.Trhací nýty dávají spojení velmi dobrou a stabilní struktůru. V případě srážky s vozidle povolí jednotlivé spoje kousek po kousku a sloup veřejného osvětlení se zřítí a deformuje sám do sebe. Mezi požadavky na design pro ZIPpole patřilo jak robustnost, tak i flexibilita. K dosažení tohoto cíle nejsou panely svařeny, ale skládány. Spojeny pomocí trhacích nýtů. Tím je dosažena stabilní a bezpečná konstrukce, která optimálně absorbuje vibrace v případě kolize. 


Podívejte se na video Crashtest s reportáží od Carolien Willems, která je zodpovědná za vývoj produktu a je spolumajitelka společnosti Safety Product.

Trhací nýty ve sloupu veřejného osvětlení Trhací nýty ve sloupu veřejného osvětlení https://i.vimeocdn.com/video/652164323_100x75.jpg?r=pad PT2M10S 2014-10-06 Stabilní struktůra Neměnná síla prostřednictvím použití trhacích nýtů Optimální tlumení nárazu při srážce No Heyman Manufacturing Sro 2021 Heyman Manufacturing Sro slepe nyty,ZIP pole,ZIP pól,Trhací nýty

Naše úloha při vývoji ZIPpole

Spolu se společností Safety Product jsme zkoumali, které pevnostní hodnoty jsou nezbytné, aby se při kolizi vozidla se sloupem veřejného osvětlení trhací nýty jeden po druhém uvolnily, aniž by to ohrozilo stabilitu konstrukce.

Další informace o produktu, CAD-soubory získáte kliknutím na obrázek níže.